Dzisiaj jest 22 Października 2018, Poniedziałek, imieniny obchodzą:
sprawdź prognozę dla Kościana

Aktualności RSS

Piknik Historyczny - Czasy Pierwszych Piastów

21 sierpnia 2017
Serdecznie zapraszamy! Już 3 września na Wałach Żegockiego w Kościanie, przy ulicy Strzeleckiej zagości grupa rekonstrukcyjna odtwarzająca życie i obyczaje średniowieczne.

Fotogaleria z wernisażu wystawy "Adam Tomaszewski - życie i dzieło"

16 października 2018
12 października o godz. 14.30 odbył się wernisaż wystawy poświęconej Adamowi Tomaszewskiemu. Wystawa prezentuje sylwetkę Tomaszewskiego i jego żony Jadwigi, ich liczne podróże po świecie oraz twórczość. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca roku. Wstęp bezpłatny.

Wystawa "Adam Tomaszewski - życie i dzieło"

01 października 2018
Zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy poświęconej osobie Adama Tomaszewskiego, którego 100-lecie urodzin przypada w tym roku. Otwarcie wystawy nastąpi 12 października o godz. 14.30 na dużej sali w naszym Muzeum (Ratusz, I piętro). Na wystawie przedstawiona zostanie historia naszego emigracyjnego pisarza znad Obry, jego liczne podróże po świecie i zgromadzone materiały archiwalne. W specjalnie przygotowanej aranżacji, zwiedzający będą mogli zobaczyć gdzie Adam Tomaszewski czerpał inspirację do tworzenia swoich dzieł. Wśród zgromadzonych eksponatów będą liczne pamiątki osobiste oraz korespondencja autora z rożnymi osobami czy tez wydania jego książek. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca 2018 r. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

"Adam Tomaszewski - życie i dzieło" - Sesja popularnonaukowa

26 września 2018
W związku z przypadającą 100. rocznicą urodzin Adama Tomaszewskiego, dnia 12 października br. odbędzie się sesja poświęcona jego życiu i działalności. Na uroczyste otwarcie w Miejskiej Bibliotece Publicznej zapraszają Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana wraz z Burmistrzem Miasta Kościana, 12 października o godz 11:00. Po zakończeniu sesji ok. godz. 14.30, nastąpi otwarcie wystawy w Muzeum Regionalnym w Kościanie dotyczącej osoby Adama Tomaszewskiego.

Fotogaleria z Pikniku militarnego

11 września 2018
W pierwszy weekend września odbył się Piknik militarny poświęcony Polskim Siłom Zbrojnym na misjach pokojowych. Uczestnicy mogli skorzystać z kilku przygotowanych na terenie Łazienek przy Ferfecie atrakcji, takich jak: możliwość strzelania na strzelnicy ASG obsługiwanej i obsługiwanej przez Stowarzyszenie im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej; oglądać dwa stoiska z replikami współczesnych i historycznych karabinów oraz z używaną współcześnie bronią, która została wycofana z użytku i pozbawiona cech bojowych czy przejechać się wokół Ferfety samochodem terenowym Humvee. Dodatkowo wszyscy zainteresowani mogli porozmawiać z uczestnikiem kilku misji pokojowych, które miały miejsce na przestrzeni kilkunastu ubiegłych lat na terenie Afganistanu, Iraku i innych krajów ogarniętych konfliktami. W trakcie imprezy dobyły się pokazy współczesnych taktyk bojowych. W celach promocyjnych wykorzystano specjalnie przerobiony samochód marki Skoda, którym członkowie Stowarzyszenia im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej wyjechali na miasto zachęcając do przybycia na piknik. Wszystkie publikowane zdjęcia dzięki uprzejmości Pana: Adama Matuszewskiego oraz Jacka Olejniczaka.

2 września - Muzeum nieczynne

31 sierpnia 2018
Szanowni Państwo. Informujemy, ze dnia 2 września, z uwagi na Piknik Militarny na terenie Łazienek, muzeum będzie nieczynne. Serdecznie zapraszamy na imprezę w godzinach 14:00-18:00.

Piknik historyczny - Polskie Siły Zbrojne na misjach pokojowych

21 sierpnia 2018
Już 2 września (niedziela) zapraszamy w godzinach 14:00-18:00 na Piknik historyczny pt: "Polskie Siły Zbrojne na misjach pokojowych".

Mobilne Planetarium w Muzeum

26 lipca 2018
Kościański Uniwersytet Młodego Odkrywcy zaprasza 4 sierpnia tym razem, wyjątkowo do Muzeum na pokaz pt. „Mała Gwiazdka” o godzinie 10:00 dla dzieci w wieku 5-8 lat oraz na pokaz pt. „Opowieści o gwiazdach i planetach” o godzinie 11:30 dla dzieci w wieku 9-12 lat. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy pod numerem telefonu 500 014 582. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z dorosłym opiekunem

Podwójny wernisaż - fotogaleria

21 lipca 2018
W piątek 13 lipca nastąpił nie jeden, ale aż dwa wernisaże w naszym Muzeum.

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych w Muzeum Regionalnym w Kościanie

16 lipca 2018
Prosimy o zapoznanie się z poniższą treścią Klauzuli informacyjnego o przetwarzaniu danych osobowych w Muzeum Regionalnym w Kościanie - wymagana zgoda i podpis przy wniosku o wystawienie promesy. Poniżej plik do wydruku, który prosimy o dostarczenie wraz z wnioskiem o promesę.